Vereniging berk
Image default
Eten en drinken

Intermittent fasting

Intermittent fasting is in het Nederlands vertaald “periodiek vasten.” Dit houdt in dat er op bepaalde momenten in de week gevast wordt. Zo wordt er bijvoorbeeld tussen 11:00 en 19:00 gegeten, waarna er van 19:00 tot 11:00 gevast wordt. Er mag wel koffie, thee of water gedronken worden tijdens het vasten. Je kan het meest van de voordelen van intermittent fasting profiteren als je en natuurlijk, koolhydraatarm en onbewerkt voedingspatroon volgt op de momenten dat er wel wordt gegeten.

 

Schema’s

Er zijn verschillende schema’s die aangehouden kunnen worden om te vasten. Zo kun je het 16/8 schema volgen, dit houdt in dat er 16 uur gevast wordt en 8 uur gegeten. Daarnaast is er ook het 20/4 schema, bij dit schema wordt er 20 uur gevast en 4 uur gegeten. Bij het OMAD schema wordt er één maaltijd per dag genuttigd. Je kan er ook voor kiezen om een keer in de week een hele dag te vasten, dit wordt het 24-uur schema genoemd. Het soort schema dat je kan kiezen is afhankelijk van waar jij je prettig bij voelt en wat voor jou goed vol te houden is.

 

Voordelen van fasting

Hieronder wordt een opsomming gegeven van de voordelen van het vasten.

–          De gevoeligheid voor insuline verbeterd.

–          Er wordt meer vet verbrand.

–          Het goed cholesterol (HDL) wordt verbeterd.

–          Het hart- en bloedvatenstelsel wordt positief beïnvloed.

–          Onderzoeken wijzen uit dat het de levensduur verlengd.

Benieuwd of intermittent fasting wat voor jou is? Probeer het vooral een keer uit!

https://buteyko-limburg.nl/intermittent-fasting/