Vereniging berk
Image default
Bedrijven

Waarvoor kan ik een kapschuur gebruiken?

Een kapschuur heeft meerdere doeleinden. Een kapschuur heeft drie open zijden, de achterzijde is dicht en het dak kan een stukje oversteken, maar dat hoeft niet altijd zo te zijn. Het dak van een kapschuur kan vlak zijn, maar is in de meeste gevallen een puntdak. Veel mensen die een houtkachel in huis hebben, gebruiken een kapschuur als hout opslag voor de houtkachel. Onder de kapschuur worden dan blokken gekloofd hout opgeslagen. Er zijn ook veel mensen die een kapschuur in de tuin laten plaatsen door de rustieke en soms robuuste uitstraling die zo’n schuur heeft. Een kapschuur kan natuurlijk ook gebruikt worden om bijvoorbeeld fietsen of andere spullen op te slaan. Daarbij kan de kapschuur voor nog een doeleinde gebruikt worden, namelijk als een zithoek! Het overstekende dak werkt als een overkapping waar je een fijne lounge set onder kunt zetten en kunt genieten van het mooie weer.

Is een kapschuur overbodige luxe?

Nee. Absoluut niet. Een kapschuur heeft een landelijke en stoere uitstraling die je tuin eer aan doet. Elke keer als er visite langs komt zullen zij de ogen wijd open hebben wanneer ze jouw prachtige kapschuur zien. Een kapschuur is misschien even een investering, maar de duurzaamheid van zo’n bouwwerk is fenomenaal. Kapschuren komen er in allerlei soorten en maten, er is er dan ook altijd eentje die bij jou en jouw tuin past. Wil je echt een hele grote kapschuur, dan kun je een gedeelte van die kapschuur ook echt als een schuur gaan gebruiken. Zoals net al verteld is een kapschuur volledig open, behalve de achterzijde. Halverwege het dak kun je een muurtje laten plaatsen tot aan de grond en aan de tegenovergestelde zijde maak je de zijde ook dicht. Op deze manier heb je een echte schuur als je er ook nog een deur in laat plaatsen aan de voorkant.