Vereniging berk
Image default
Financieel

Akte van cessie vordering bij vordering verkopen

Wat houdt de akte van cessie vordering in? Vraag jij je af wat een akte van cessie vordering is? Dat zullen we je in dit artikel daar uitleg over geven. Bij het kopen of verkopen van een vordering ontvang je een akte van cessie vordering. Dit is een document waar alle informatie in staat over de vordering. Enkele voorbeelden van deze informatie zijn de persoonlijke gegevens van jou en van de partij waar je de vordering aan verkoopt of van koopt. Ook staat er natuurlijk op welke vordering of vorderingen je koopt en hoeveel elke vordering kost. Dit zijn de belangrijkste soorten informatie over de vorderingen. Het document wordt gebruikt om de overname bindend te maken. Als beide partijen hun handtekening op de akte van cessie vordering hebben gezet, dan is de overname vanaf dat moment bindend. Dit betekent dat de partij die de vordering heeft gekocht zich niet meer terug kan trekken. Natuurlijk is het altijd belangrijk om de akte van cessie vordering te controleren voordat je deze tekent, aangezien je natuurlijk wel de juiste vorderingen voor het afgesproken bedrag over wil nemen. Je weet dan zeker dat alles klopt en dat jij met de andere partij de juiste afspraken hebt gemaakt.

Waarom wordt de akte van cessie vordering opgesteld?

De akte van cessie vordering wordt om meerdere redenen opgesteld. De belangrijkste reden is dat de akte als een soort contract dient. Dit betekent dat als beide partijen de akte hebben ondertekend, dat de overname bindend is. Als een incassobureau bijvoorbeeld jouw vordering heeft gekocht, dan kunnen ze zich niet ineens terugtrekken. De akte van cessie vordering zorgt ervoor dat beide partijen zekerheid hebben. Daarnaast wordt de akte van cessie vordering opgesteld om alle belangrijke onderdelen op papier te hebben staan. Je zal bijvoorbeeld je eigen persoonlijke gegevens erop moeten zetten.

https://www.debtcapital.nl/akte-van-cessie/